زندگی نامه

جعفر شالچی

من جعفر شالچی هستم و به آینده جهان زیبایمان ایمان دارم.
من و همسرم سازمان Human Act رابا این امید پایه گذاری کردیم که بتوانیم تغییری در زندگی میلیونها نفری ایجاد کنیم که در فقر مفرط بسر میبرند. با توجه به سخن مهاتما گاندی، الگو و راهنمای معنوی و سیاسی من، که بر این باور بود که فقر بدترین نوع خشونت است، ما مصمم شدیم به رنج میلیون ها نفر در جهان پایان ببخشیم. نابرابری فعلی در توزیع ثروت باعث شده است افراد اندکی دارای سرمایه ای بسیار بیشتر از نیاز خود در زندگی باشند، در حالیکه بسیاری از انسانها در شرایطی غیر انسانی زیسته و حتی قادر به تامین مایحتاج روزانه خود نیز نمی باشند.

من در سال )1340(1961 در تهران متولد شدم. هنگامی که تنها 8 سال داشتم، والدینم به دنبال اقامت در اتریش بودند. متاسفانه درخواست اقامت ما پس از یکسال ردشد و باعث شد خانواده ما-من، سه برادرم و خواهر کوچکترم- از یکدیگر جدا شویم. زمانیکه مادرم، من و خواهر و برادرانم به ایران برگشتیم، پدرم به دانمارک سفرکرد. خوشبختانه اقامت ما در دانمارک پذیرفته شد. اما مدت کوتاهی پس از آن، والدینم از هم جدا شدند و من و خواهر و برادرانم به پرورشگاه منتقل شدیم.

انقلاب 1357 در ایران تاثیر بسیار زیادی بر روی خانواده من داشت. در ایران، شاه تبعید شد و جنگی طولانی با عراق اغاز گردید. دو تن از برادران من برای کمک به بازسازی کشور به ایران بازگشتند. متاسفانه برادر بزرگترم در این میان مفقود شد و هیچگاه خبری از او به دست نیامد. برادر کوچکترم نیز که در ایران بسر میبرد بر اثر بیماری مغزی نادری درگذشت.

پس از بازگشت خانواده ام به ایران، من تصمیم گرفتم در دانمارک بمانم و تحصیلاتم را به اتمام برسانم. حالا دانمارک خانه دوم من شده بود. من با دختر دانمارکی دوست داشتنی به نام Ane Maro ازدواج کردم و صاحب دو فرزندم شدم. در سال 1988 مدرک خود را در مهندسی عمران کسب کردم. در سال 1991، هنگامی که شرایط فراهم بود تصمیم گرفتم به طور مستقل کار کنم؛ ابن تصمیم به موفقیت مالی بزرگی انجامید.
سرمایه داری رفاهی دانمارک که به منظور پرورش پویایی اجتماعی و برابری فرصتها طراحی گردیده است، باعث شد من بعنوان یک مهاجر قادر باشم به راحتی مسیر ترقی را طی کنم. سیستم مالیاتی پیشرفته این کشور، تحصیلات در مقاطع بالاتر را ممکن نموده و امنیت اجتماعی من را فراهم کرد و باعث شد بتوانم کسب و کار خودم را راه اندازی کنم.

من و خانواده ام امیدواریم همه کودکان دارای فرصتهایی مشابه آنچه به من داده شد باشند تا بتوانند زندگی بهتری بسازند. ما مصمم هستیم به تمام کسانی که نیازمند کمک ما هستند کمک کنیم. بنابراین، من و همسرم تصمیم گرفتیم بیش از 30 میلیون دلار از دارایی خود را به بنیاد Human Act بخشیده و از این طریق تغییری در زندگی انسان ها ایجاد کرده و الهام بخش دیگران باشیم.

از توجه شما سپاس گزاریم و بر این باوریم که با یکدیگر میتوانیم تغییری ایجاد کنیم. با احترام Ane Maro و جعفر شالچی